Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas vēstniecība, Rīga: Aktualitātes: Informācijai

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2010.03.17.

Juka Rislaki saņem Somijas apbalvojumu


16. martā Somijas Republikas vēstniece Latvijā Maria Serenius kundze vēstniecībā Rīgā pasniedza Somijas Baltās Rozes bruņinieka 1. šķiras ordeni Latvijā dzīvojošajam somu žurnālistam Jukam Rislaki. Somijas prezidente Tarja Halonena piešķīrusi ordeni Jukam Rislaki par nopelniem žurnālista un publicista darbā.

Kārle Veli-Juka Rislaki (dz. 1945 Kūsankoski) ir pazīstams žurnālists un publicists, kura darbi publicēti Somijā, ASV un Latvijā. Viņa interešu lokā ir Somijas nesenā pagātne, Baltijas valstis, kā arī izlūkošana. Latvijai veltītas grāmatas Kur beidzas varavīksne un Maldināšana: Latvijas gadījums. Latviešu valodā ir izdota arī grāmata Somija, kluso slēpotāju zeme.
Jauks papildinājums publicista darbam ir ilustrēts pētījums par somu komiksu varoņa Pekas Pūpē (Pekka Puupää - Peka Kokagalva) gaitām, kā arī politiskās karikatūras par Latvijas sabiedrību. 2010. gada rudenī Somijā tiks publicēta Jukas Rislaki grāmata Atombumba, aukstais karš un Somija.
Juka Rislaki ir strādājis par avīzes Helsingin Sanomat (Helsinku ziņas) ārzemju ziņu un svētdienas lappušu žurnālistu, kā arī Baltijas korespondentu. Kopš 2008. gada sākuma Jukam Rislaki ir savs blogs ”Dienas” interneta lappusēs, kur viņš publicē politiskās karikatūras. Līdz 2009. gada oktobrim, kad mainījās ”Dienas” īpašnieki, Rislaki karikatūras tika publicētas arī ”Dienas” komentāru lappusē.
Kopš 2002. gada Juka Rislaki dzīvo Latvijā, Jūrmalā, ir brīvais žurnālists un publicists. Precējies ar latviešu rakstnieci un bijušo Latvijas vēstnieci Somijā Annu Žīguri.


Maria Serenius un Juka Rislaki apbalvošanas laikāApbalvošanas runā vēstniece Maria Serenius uzsvēra, ka pateicoties savam amatam, Juka Rislaki labi pazīst Somijas sabiedrību un tās struktūru. Pēdējo divu gadu desmitu laikā Juka ir labi iepazinis arī Baltijas valstis, it sevišķi Latviju. Juka ir iemīlējis Latviju, daļēji pateicoties savai sievai Annai. Arī Annas interese par Somiju, pateicoties Jukam, ir noteikti augusi. Ģimenē, kurā ir apvienotas Latvijas un Somijas kultūras, noteikti ir daudz ko pārrunāt. Dzīve Jūrmalā papildus skaistajiem skatiem piedāvā arī iespēju būt aktīvam savas pilsētas sabiedriskās dzīves līdzdalībniekam.
Jukas Rislaki darbs ir novērtēts ar dažādām balvām gan Somijā, gan arī Latvijā. Jukas Rislaki apbalvojumi:
- Somijas valsts balva par sabiedrības informēšanu – 1986.g.
- Pētošo žurnālistu Sniega lāpstas balva – 1995.g.
- Tieto-Finlandia – zinātniskās un mācību literatūras balvas nominants – 1997.g.
- “Dienas” gada balva kultūrā – 2004.g.
Ordeņi: Latvijas Atzinības krusts – 2009.g.
 

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2010.03.23.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija