Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas vēstniecība, Rīga: Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2016.12.21.

 Lindas Liukasas jaunās grāmatas atklāšana Somijas vēstniecībā

Grāmatas autore Linda Liukasa un tulkotāja Aija Biezaite

Latviešu valodā ir iznākusi somu stāstnieces Lindas Liukasas populārās programmēšanas grāmatas bērniem “Sveika, Rūbij! Programmēšanas piedzīvojumi” otrā daļa “Sveika, Rūbij! Ceļojums datora iekšienē”. Otrdien, 20. decembrī notika grāmatas svinīga atklāšana Somijas vēstniecībā, uz kuru bija ieradusies arī pati grāmatas autore Linda Liukasa, grāmatas tulkotāja Aija Biezaite kā arī grāmatas izdevēji un atbalstītāji.

Šis ir jau otrais autores grāmatas izdevums latviešu valodā, ar kura palīdzību bērniem būs iespējams iepazīt aizraujošo programmēšanas pasauli, kā arī uzzināt vairāk par to, kas atrodas datoram iekšpusē. Šajā izdevumā stāsts par mazo varoni Rūbiju turpinās. Rūbija nokļūst brīnumainā vietā – datora iekšienē un iegūst jaunus draugus. Autore mazos lasītājus iepazīstina ar tehnoloģiju pasauli caur stāstu un atraktīvajiem grāmatas varoņiem, kā arī radošiem uzdevumiem, kuri veicina izpratni par programmēšanu un attīsta algoritmisko domāšanu.

Autore Linda Liukasa uzsver, ka šī ir pēdējā bērnu paaudze, kas atcerēsies datorus kā kasti ar spožu ekrānu. Grāmata atklāj datora darbošanās principus:„ Šis ir radošs skatījums uz neskaitāmajām tehnoloģiskajām ierīcēm un to, kas norisinās mirdzošo, noslēpumaino korpusu iekšienē. Pirms pusotra gadsimta Luiss Kerols iesvieda Alisi brīnumainajā Aizspogulijā. Es sūtu Rūbiju līdzīgā piedzīvojumā: viņa sastapsies gan ar operētājsistēmu, gan ar sīciņajiem bitiem un visu citu, kas tiem pa vidu.”

Linda Liukasa ir programmētāja, stāstniece un ilustratore no Helsinkiem Somijā. Pēc autores domām, programmēšana ir viena no 21. gadsimta pamatprasmēm un vajadzība pārzināt programmēšanas ābeci ir nenovēršama. Linda ir labi pazīstama programmēšanas pasaulē, viņa jau darbojusies izglītības tehnoloģiju jomā, pirms tai tika dots šāds nosaukums. Viņas TED konferences runai ir vairāk nekā miljons skatījumu. Linda ir dibinājusi globālo projektu Rails Girls, kura ietvaros jaunām sievietēm visā pasaulē tiek mācīti programmēšanas pamati. Dažu gadu laikā brīvprātīgo vadītās meistardarbnīcās vairāk nekā 250 pilsētās programmēšanas pamatus apguvušas vairāk par 10 tūkstošiem sieviešu. Viņa ir strādājusi Ņujorkas Codecademy – programmēšanas izglītības uzņēmumā, kas lepojas ar miljoniem lietotāju visā pasaulē.

Pasākums Somijas vēstniecībā

Grāmata paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma. Tās ilustrācijas ir veidojusi pati autore. Grāmatu latviešu valodā izdevusi biedrība bērniem „DROŠI un KOŠI”. Tās izdošanu atbalstījuši AS „Exigen Services Latvia”, SIA „Tieto Latvia” un VISMA grupas uzņēmumi Latvijā.

www.helloruby.com

http://www.lsm.lv/lv/raksts/arpus-etera/mareks-matisons-gada-gramata-sveika-rubij.a219650/

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.01.19.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija