Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas vēstniecība, Rīga: Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.11.09.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas laikā Rīgā viesojas somu rakstniece

plakāts

No 13.-19. novembrim notiek ikgadējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Jau 293 bibliotēkas no Latvijas ir pieteikušas savu dalību. 13. novembris, ir lielā lasīšanas diena un kopīgajiem lasījumiem ir izvēlēti Somijā dzīvojošu autoru darbi, jo Somija šogad atzīmē savas valsts 100. gadadienu. http://www.bibliotek.org/lv/

Ir ļoti patīkami, ka šīs nedēļas ietvaros Rīgā viesosies somu rakstniece Johanna Sinisalo un 13. novembrī pulksten 18:00 visi ir laipni aicināti uz tikšanos ar rakstnieci un viņas grāmatas “Saules kodols” atvēršanas svētkiem Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā telpās, Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārā). Ar rakstnieci Johannu Sinisalo sarunāsies tulkotāja Maima Grīnberga, sarunu tulkos Arnis Pooks.

Johanna Sinisalo (1958) ir starptautiski novērtēta somu rakstniece, kuras darbi tulkoti gandrīz 20 valodās, viņa saņēmusi gan Somijas prestižāko literāro balvu Finlandia (2000), gan zinātniskās fantastikas un fantāzijas pasaulē labi zināmos apbalvojumus James Tiptree Jr. Award (2004) un Prometheus Award (2017).

Latviešu lasītājiem jau bijusi iespēja lasīt viņas debijas romānu “Pirms saulrieta nav ļauts” (2000), kas 2002. gadā iznāca apgādā “Atēna”.

“Saules kodola” (2013) darbība norisinās distopiskā Somijā, kuras pilsoņi – jo sevišķi sievietes – tiek selekcionēti un stingri kontrolēti. Aizliegtas ir pilnīgi visas baudvielas un pat čili, kam piemīt ne tikai narkotiskas, bet arī daudz bīstamākas īpašības...

Romāns “Saules kodols” ir teorētiska fikcija un distopija, satīra, drāma un pat spriedzes stāsts vai detektīvs, kas, satīriski pārspīlējot, parāda mūsu sabiedrības problēmas.

Romānu “Saules kodols” izdevis apgāds “Pētergailis”, tulkojums tapis ar FILI – Somijas Literatūras informācijas centra – atbalstu. Gan tulkojumu, gan grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Grāmatu sarīkojuma laikā varēs iegādāties.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.11.09.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija