Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas vēstniecība, Rīga: Aktualitātes: Informācijai

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.11.27.

Mūsdienu māksla no Somijas muzeja Kiasma Rīgā

Jani Leinonena darbs "Piedodiet, kas izdarīts, tik izklaide mums prātā bij"

Piektdien 24. novembrī Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA tika atklāta izstāde no Somijas Laikmetīgās mākslas muzeja Kiasma. Izstāde „Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas” veltīta Somijas Republikas un Latvijas Republikas simtgadēm.

Ceļā uz topošo Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju šī ir jau otrā izstāde, kura iepazīstina ar Baltijas jūras reģiona muzeju laikmetīgās mākslas kolekciju piemēriem.

Izstāde tapusi, sadarbojoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, Somijas Republikas vēstniecībai Latvijā, Borisa un Ināras Teterevu fondam un OP Corporate Bank plc filiālei Latvijā.

Somijas vēstnieks Olli Kantanens izstādes atklāšanā

Atklājot izstādi, Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens teica: " Latvija un Somija abas svin savas simtgades – Somija šogad, bet Latvija – nākošgad.  Šī izstāde ir abu mūsu valstu kopdarbs, un mūsdienu māksla piešķir šim tumšajam gadalaikam krāsainību."

Somijas Laikmetīgās mākslas muzejs Kiasma ir vieta, kur nemitīgi satiekas dažādi viedokļi, liekot uz mākslas un kultūras parādībām paskatīties neierasti. Rīgas izstādes darbu atlase saistās ar popārta virzienu, kura vēlamās kvalitātes ir popularitāte, lētums, masveidīgums, asprātīgums, seksīgums, ārējs spožums un Lielais Bizness.

Abstrakcijas brīnumainā pasaule, Jākobs Dālgrēns

Šodienas mākslinieki turpina iedvesmoties no populārās kultūras, idejas tāpat rodot reklāmu vidē, internetā, sociālajos medijos. Piemēram, Jakobs Dalgrēns (Jacob Dahlgren) savam darbam, kas ir trīs dimensionāls objekts no krāsainām lentēm un kurā apmeklētājs var “ienirt”, impulsu guvis no video, kurā kāds mākslinieks ar visu ķermeni piedalās abstraktas gleznas radīšanā. Adels Abidins (Adel Abidin) ir intervijā “augšāmcēlis” Maiklu Džeksonu un Jani Leinonens (Jani Leinonen) izgaismojis (tiešā nozīmē) McDonald's estētiku. Tikai atšķirībā no pirmās paaudzes popārtistiem, kur ļoti svarīgs bija distancētības moments – bezkaislīgi parādīt tikai reālo un eksistējošo, laikmetīgajiem virziena sekotājiem aktualizējies attieksmes jautājums, kad dažkārt humora un ironijas aizsegā atklājas diezgan skumja un pat biedējoša pasaule.

Izstāde būs apskatāma no 2017. gada 24. novembra līdz 2018. gada 7. janvārim.

Izstādes kuratores:

Arja Millere, Espo Modernās mākslas muzejs, Somija

Kati Kivinena, Laikmetīgās mākslas muzejs Kiasma, Somija

Vita Birzaka, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Latvija

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.12.08.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija