Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas vēstniecība, Rīga: Aktualitātes: Informācijai

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.12.12.

Somijas vēstniecība piedalās Ziemeļvalstu dienās Liepājā

7.-8. decembrī Liepājā notika Ziemeļvalstu dienas, kuras rīkoja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Liepājas pilsētas Domi un citiem partneriem.

Liepājas pilsētas domē

Ziemeļvalstu dienas Liepājā iesākās 7. decembra pusdienlaikā ar tikšanos Liepājas domē, kur Dānijas vēstnieks Hanss Brasks, Norvēģijas vēstnieks Steinars Ēgils Hāgens, Somijas vēstnieks Olli Kantanens, Zviedrijas vēstniece Annika Jagander un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons pārrunāja savstarpējo kontaktu pilveidošanu ar Liepājas  mēru Uldi Sesku un Liepājas pilsētas Domes pārstāvjiem.

Ziemeļvalstu dienas Liepājā piedāvāja plašu programmu dažādām mērķauditorijām un vecuma grupām.

Somijas vēstnieks olli Kantanens Liepājas 1. ģimnāzijā

Somijas vēstnieks Olli Kantanens viesojās Liepājas 1. ģimnāzijā, kur viņš tikās ar skolēniem un stāstīja par Somijas simtgadi kā arī atbildēja uz skolēnus interesējošiem jautājumiem. Pēc sarunas tika demonstrētas somu dokumentālās filmas par dabu " Ezera pasakas" un "Meža pasakas".  Skolēni arī tika pacienāti ar somu konfektēm un saņēma "Somija 100" nozīmītes.

Liepājas Centrālajā bibliotēkā

Somijas vēstniecības delegācija apmeklēja arī Liepājas Centrālo Zinātnisko bibliotēku, kurā bija iespēja apskatīt Ziemeļvalstu tulkotās literatūras izstādi “Ziemeļu vīzijas”. Somijas vēstnieks pasniedza Liepājas bibliotēkas vadītājai dāvanu – somu rakstnieces Sallas Simukas latviski tulkoto un izdevniecībā  "Zvaigzne ABC" izdoto triloģiju " Melna kā ogle", Balta kā sniegs" un "Sārta kā asinis".

Apaļā galda diskusijā “Iespējas un izaicinājumi Latvijas un Ziemeļvalstu biznesa sadarbībā”, kas notika 8.decembrī piedalījās arī Somijas vēstnieks Olli Kantanens un Somu Tirdzniecības ģildes Latvijā izpilddirektors Kimmo Korpilahti. Uzrunājot klātesošos, vēstnieks  teica: "Somu bizness Liepāja nav plaši pārstāvēts. Tas ir redzams tikai celtniecības un pakalpojumu sfērā, tāpēc Liepājai vajadzētu būt aktīvākai, piedāvājot Somijas uzņēmējiem uzsākt un attīstīt savu biznesu šeit." Kimmo Korpilahti uzsvēra, ka cilvēkiem, kuri gatavojas uzsākt savu biznesu kādā  jaunā vietā ir svarīga ne tikai labvēlīga biznesa vide bet arī dzīves apstākļi ģimenes locekļiem. Viņš ieteica Liepājas pārstāvjiem padomāt par šāda veida iespēju paketes piedāvajumu potenciālajiem investoriem.

no izstādes Nordic Block

Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstādes “Nordic ID” un “Nordic Block”, kuras tika atklātas 8. decembrī koncertzālē “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova” būs apskatamas līdz 31. decembrim. Fotogrāfiju izstādes “Nordic ID” (Ziemeļu identitāte) saturisko kodolu veido mēģinājumi atbildēt uz jautājumiem par to, ko mūsdienās nozīmē ziemeļu identitāte un kā tā atspoguļojas arhitektūrā, savukārt izstāde Nordic Block (Ziemeļu kvartāls) pievēršas kvartālu apbūves attīstībai Ziemeļu un Baltijas valstīs.

Ziemeļvalstu dienas Liepājā noritēja interesanti un sekmīgi, un tās tika organizētas, lai stiprinātu reģionālo sadarbību, veidotu regulāru un koordinētu dialogu un rastu iespēju dalīties ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.12.12.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija