Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas vēstniecība, Rīga: Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.12.15.

Somijas valdības Starptautiskā Dzimumu Līdztiesības Balva piešķirta Vācijas Kanclerei Angelai Merkelei

14. decembrī Briselē Somijas Premjerministrs Juha Sipile (Juha Sipilä) nosauca pirmo Somijas valdības iedibinātās Starptautiskās Dzimumu Līdztiesības Balvas ieguvēju. Balva ir piešķirta Vācijas Kanclerei Angelai Merkelei  atzinībā par viņas ilggadējo darbu kā cilvēka cieņas un cilvēktiesību aizstāvei un visas pasaules sieviešu un meiteņu pārstāvei.

Premjerministrs Juha Sipile teica: "Kanclere Merkele ir kļuvusi par vienu no pasaules  visietekmīgākajiem cilvēkiem un ir kā piemērs ļoti daudzām sievietēm un meitenēm. Somijai, kura svin savu simtgadi, vienlīdzība ir pamatvērtība . Mūsu nācija bija pirmā pasaulē, kas 1906. gadā  garantēja sievietēm pilnīgas politiskās tiesības . Ar šo balvu mēs gribam stiprināt dzimumu līdztiesības atzīšanu arī citās pasaules valstīs."

Somijas valdības iedibinātā balva ir 150 000 eiro. Saņēmējs piešķir naudu savam izvēlētajam mērķim, kurš nostiprina meiteņu un sieviešu stāvokli.  Naudas balva tiek finansēta no Somijas attīstības sadarbības asignējuma.

Kanclere Angela Merkele paziņos par savu izraudzīto mērķi Tamperē augsta līmeņa seminārā par dzimumu līdztiesību, kas notiks 2018. gada sākumā. Pasākums tiek organizēts kopā ar Tamperes pilsētu.

Apbalvošanas iemesli

Kancleres Angelas  Merkeles mūža darbs ir padarījis viņu par vienu no pasaules  visietekmīgākajiem cilvēkiem un ir kā piemērs daudzām sievietēm un meitenēm. Izlaužoties cauri stikla grieztiem, Merkele ir parādījusi, ka sievietes var pacelties līdz sabiedrības virsotnēm.

Būdama Kancleres amatā, Merkele ir  panākusi, ka dzimumu līdztiesības jautājums ir nonācis augstākā līmeņa pasaules līderu sanāksmju darba kartībā.  Viņa ir strādājusi,  lai uzlabotu sieviešu tiesības un iespējas, it sevišķi attīstības valstīs.

Vācijā viņas mērķis ir sasniegt sabiedrībā patiesu līdztiesību starp vīriešiem un sievietēm, kas, piemēram, nozīmē padarīt vieglāku darba un ģimenes dzīves saskaņošanu.

Risinot starptautiskas problēmas, viņa vienmēr ir iestājusies par cilvēka cieņas un cilvēktiesību ievērošanu. Viņa arī cieši tic Eiropas vērtībām un ir patiesa Eiropas līdere un paraugs.

Uzziņas: Riikka Pakarinen, Special Adviser (EU Affairs), tel. +358 40 580 0833, Jorma Korhonen, Senior Adviser for International Affairs, tel. +358 295 160 410, and Peter Westerstråhle, Senior Specialist, tel. +358 295 160 193, Irina Haltsonen, Communications Specialist +358 50 468 3744, Prime Minister’s Office.

https://tvnewsroom.consilium.europa.eu/

Vairāk informācijas: www.genderequalityprize.fi

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.12.15.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija