Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas vēstniecība, Rīga: Aktualitātes: Informācijai

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2018.02.01.

Somijas prezidenta vēlēšanās uzvar Sauli Nīniste

Somijas Prezidents Sauli Niinistö

Svētdien 28. janvārī Somijā notika prezidenta vēlēšanas, kurās pārliecinošu uzvaru guva līdzšinējais valsts vadītājs Sauli Nīniste (Sauli Niinistö). Līdz ar to viņš augsto amatu ieņems vēl sešus gadus.

Saskaņā ar vēlēšanu rezultātiem Nīniste saņēma gandrīz 63% balsu. Savukārt viņa galveno konkurentu – Zaļās partijas kandidātu Peku Hāvisto – atbalstīja tikai 12% vēlētāju. Tagad Nīniste kļuvis par pirmo, kam izdevies nodrošināt uzvaru jau vēlēšanu pirmajā kārtā kopš 1994.gada, kad Somijā sāka darboties pašreizējā prezidenta vēlēšanu sistēma, kurā valsts galvu ievēl tauta.

69 gadus vecais Nīniste pēc uzvaras svētdien teica, ka ir „ļoti pārsteigts par tik lielu atbalstu”. Nosvērtais un pragmatiskais politiķis piebilda, ka neplāno kādas pārmaiņas politiskajā kursā tikai pārmaiņu dēļ vien. Prezidents norādīja, ka Somija uzmanīgi sekos līdzi, kas notiek pasaulē, un nepieciešamības gadījumā attiecīgi reaģēs.

Somijas vēstnieks Latvijā, komentējot vēlēšanu rezultātus, saka: "Nīnistes spēja nodrošināt vairāk nekā 60% atbalstu, apvienojot dažādu partiju atbalstītājus, ir diezgan ekstraordināra. Es teiktu, ka galvenais iemesls tik plašam atbalstam ir tas, ka cilvēki vēlas stabilitāti un prezidents Nīniste, kurš ir atbildīgs par Somijas ārpolitiku sadarbībā ar valdību, ir šīs stabilitātes simbols. Rezultāts arī atspoguļoto novērtējumu tam, kā Nīniste ticis galā ar sarežģīto situāciju pēdējos četros gados, it īpaši pēc Ukrainas krīzes, kas radījis nestabilitāti arī mūsu reģionā."

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2018.02.01.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija