Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas vēstniecība, Rīga: Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2018.03.07.

Pirmā Starptautiskā Dzimumu Līdztiesības Balva pasniegta

Juha Sipilä un Mariama Moussa Foto Ella Kiviniemi

Somijas valdība iedibināja Starptautisko Dzimumu Līdztiesības Balvu 2017. gadā kā daļu no Somijas simtgades svinībām. Balvas mērķis ir veicināt dzimumu līdztiesību visā pasaulē un atbalstīt diskusijas par līdztiesību. Balva tiek piešķirta ik pa diviem gadiem sadarbībā ar Tamperes pilsētu un balstoties uz neatkarīgas žūrijas ieteikumu.  Balvas saņēmējs var būt gan fiziska persona, gan organizācija, kas ir  sekmējusi dzimumu līdztiesību globāli nozīmīgā veidā.

Somijas Premjerministrs Juha Sipile (Juha Sipilä) 2017. gada 14. decembrī nosauca pirmo Somijas valdības iedibinātās Starptautiskās Dzimumu Līdztiesības Balvas ieguvēju. Balva tika piešķirta Vācijas Kanclerei Angelai Merkelei  atzinībā par viņas ilggadējo darbu kā cilvēka cieņas un cilvēktiesību aizstāvei un visas pasaules sieviešu un meiteņu pārstāvei.

Otrdien, 6. martā (dažas dienas pirms Starptautiskās Sieviešu dienas 8. marta) Somijas pilsētā Tamperē notika Starptautiskās Dzimumu Līdztiesības Balvas pasniegšanas ceremonija. Kanclere Angela Merkele aizņemtības dēļ nevarēja ierasties uz ceremoniju, bet viņa bija nosūtījusi video sveicienu, kurā viņa teica: "Lai kur mēs arī būtu pasaulē ir vērts pūlēties un strādāt, lai veicinātu dzimumu līdztiesības kultūru. Šī starptautiskā balva pievērš uzmanību nepieciešamībai veicināt līdztiesību visā pasaulē. " Viņa arī atzīmēja, ka dzimumu līdztiesība ir viens no galvenajiem starptautiskās sabiedrības mērķiem, sekojot AN 2030 Darba kārtībai (UN Agenda 2030).

Mariama Moussa, Foto: Ella Kiviniemi

Balva ir 150 000 eiro liela un saņēmējs piešķir naudu savam izvēlētajam mērķim, kurš nostiprina meiteņu un sieviešu stāvokli.  Kanclere  Angela Merkele izvēlējusies ziedot naudas balvu Nigērijas NVO SOS Women and Children Victims of Domestic Violence (saīsinājums franču valodā -SOS FEVVF). Šīs NVO vadītāja Mariama Moussa bija ieradusies Tamperē uz balvas pasniegšanas ceremoniju. Savā runā viņa teica:"Jautājumu par cīņu pret vardarbību pret sievietēm nevajadzētu uztvert tikai kā sieviešu problēmu, bet tas ir jāatzīst visaugstākajā līmenī par nozīmīgu jautājumu visai pasaules sabiedrībai."

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2018.03.07.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija