Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Uzņēmējdarbība un investīcijas Somijā - Somijas vēstniecība, Rīga : Par Somiju : Uzņēmējdarbība un investīcijas Somijā

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 

Uzņēmējdarbība un investīcijas Somijā

Somijas rūpnieciskā ekonomika ir intensīvi globalizēta ar augsti attīstītu pakalpojumu nozari. Somija spēj piedāvāt lielisku biznesa vidi – te paveras iespējas viegli un ātri sākt uzņēmējdarbību, un finansējums sabiedriskās pētniecības projektiem ir viegli pieejams. Uzņēmējdarbības attīstību veicina funkcionāla infrastruktūra, mūsdienīga loģistika un komunikāciju tīkls. Somijai ir izdevīgs ģeogrāfiskais izvietojums Ziemeļeiropas augošajos tirgos. Somijas augsti izglītotā tauta ir iemantojusi lielisku reputāciju, efektīvi risinot problēmas, un tā ir partneris, uz kuru aizvien var paļauties.

Somijā ir uzņēmējdarbībai draudzīga vide 

 Somijas valdība nodrošina uzņēmējdarbībai draudzīgu vidi – valstī pastāv attīstīta infrastruktūra, prasmīgs darbaspēks un uzņēmēju darbības izmaksas ir konkurētspējīgas. Saskaņā ar organizācijas Transparency International datiem Somija ir to valstu vidū, kur valda viszemākais korupcijas līmenis.

Somijai ir raksturīga plaša starptautiska uzņēmēju sabiedrība, un saziņa galvenokārt norit angļu valodā. Šīs svešvalodas prasmes raksturīgas plašiem tautas slāņiem, un tā ir iemantojusi popularitāti, it īpaši jaunākās paaudzes vidū. Zviedru valoda ir Somijas otra valsts valoda līdzās somu valodai; daudz somu prot arī krievu valodu.

Biznesa vide lielā mērā veicina tiešu ārvalstu investīciju piesaisti. Ārzemju kompānijas var izmantot Somijas valdības stimulus investēt, un to rīcībā ir jaunākie pētījumi, kas top intensīvā sadarbībā starp Somijas augstskolām un privāto sektoru. Somija vēlas piesaistīt ārzemju investīcijas, lai vēl vairāk sekmētu savas ekonomikas straujo attīstību. Somija ir to valstu vidū, kurām ir pasaulē visvairāk konkurētspējīga un atvērta ekonomika, tāpēc piedāvājumu klāsts ārzemju investoriem ir plašs.

Somija ir vārti uz Ziemeļiem

Somijā ir uzkrāta liela pieredze tirdzniecībā ar Ziemeļeiropas valstīm, ņemot vērā vēsturiskās un kultūras saiknes ar kaimiņvalstīm, kā arī dziļu izpratni un zināšanas par šo reģionu. Turklāt Somija paver ideālas iespējas Krievijas uzņēmējdarbībai. Tranzīta lielākā daļa starp ES un Krieviju jau patlaban plūst caur Somiju, jo abām valstīm ir identisks dzelzceļa sliežu platums. Attālums no Helsinkiem līdz Pēterburgai ir tikai 400 km, un braucienā jāpavada 3 stundas.

Nodokļu sistēma

Nodokļu ieņēmumi ir sabiedriskā sektora visnozīmīgākais ienākumu avots. Somijas Valsts ieņēmumu dienests iekasē valsts nodokļu lielāko daļu un maksājumus, kas pielīdzināmi nodokļiem.

Uzņēmumu peļņas nodoklis ir unificēts attiecībā uz visiem korporatīvajiem ienākumiem. Tie ietver peļņu no preču un pakalpojumu pārdošanas, procentu ienākumus, dividendes, honorārus un nomas ienākumus. Preču un pakalpojumu lielākā daļa ir aplikta ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija