Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Mārtiņš Kaprāns piedalīsies Ārzemju Žurnālistu Programmā Alumni Edition 2016 - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2016.08.05.

Mārtiņš Kaprāns piedalīsies Ārzemju Žurnālistu Programmā Alumni Edition 2016

Mārtiņš Kaprāns  ir pārstāvis no Latvijas, kurš  vienu nedēļu no 22. līdz 28. augustam pavadīs Somijā, piedaloties Ārzemju Žurnālistu Programmā Alumni Edition 2016. Šo programmu organizē Somijas Ārlietu ministrija kopš 1990. gada un tās ietvaros  Somiju ir apmeklējuši jau 400 jaunie žurnālisti no visas pasaules. Šogad programmā piedalīsies 12 dažādu valstu pārstāvji, kuri tajā jau ir piedalījušies iepriekšējos gados.  Mārtiņš Kaprāns Ārzemju Žurnālistu Programmā (ĀŽP)piedalījās 2004. gadā, un tagad pēc 12 gadiem  viņš ir priecīgs atkal apmeklēt Somiju.

Pirms brauciena Mārtiņš ieradās Somijas vēstniecībā un pastāstīja par savu pašreizējo pētniecības darbu Latvijas universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtā, kā arī par ārštata padomnieka darbu sabiedrības integrācijas un mēdiju politikas jautājumos Kultūras ministrijā.

Sarunas gaitā ar Somijas vēstnieku Olli Kantanenu un vēstniecības konsuli Astu Puolaku Mārtiņš atcerējās savu dalību ĀŽP 2004. gadā, kad viņš tur bija kā jaunais žurnālists no laikraksta Nedēļa.  Programmas laikā viņš intervēja daudzus Somijas iedzīvotājus – politiķus, biznesmeņus,  sabiedriskos aktīvistus , lai varētu veikt pētījumu un uzrakstīt rakstu par tematu "Kāpēc Somija ir vismazāk korumpētā valsts pasaulē". Mārtiņam ir vissiltākās atmiņas par Somijā labi pavadīto laiku, iepazītajiem draugiem no visas pasaules un iegūtajām  zināšanām par somu dzīves veidu.

Kopš tā laika Mārtiņš Kaprāns ir nedaudz mainījis savu nodarbošanos, pārtopot no žurnālista, kurš veido mediju saturu par zinātnieku, kuŗš šo saturu pēta.  Pēc studiju gadiem Latvijā un Dānijā, Mārtiņš Kaprāns 2012. gadā ieguva doktora grādu komunikāciju zinātnē. Viņš ir piedalījies dažādos pētnieciskajos projektos un ar referātiem uzstājies  daudzās konferencēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Viņš ir arī daudzu nozīmīgu publikāciju autors, kas atspoguļo  viņa plašo interešu loku.

Martins Kaprans

Sarunas laikā vēstniecībā Mārtiņs Kaprāns izteica vēlēšanos programmas ietvaros Somijā tikties ar speciālistiem jautājumos par Somijas-Krievijas attiecībām, informācijas karu kā arī par Somijas valsts simtgades svinēšanu. Kā zināms, Somijā valsts simtgade tiks svinēta 2017. gadā , bet Latvijā gadu vēlāk - 2018. gadā.

Viņš arī labprāt gribētu apmeklēt Modernās mākslas muzeju Helsinkos un satikt senos somu draugus un paziņas.  Novēlam Mārtiņam iegūt neaizmirstamus pozitīvus iespaidus par Somiju un dalīties tajos ar cilvēkiem Latvijā!

Izprintē šo lapu

Šis dokuments

Atjaunināts 2016.08.09.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija