Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Preses brīvības likumam 250. gadadiena - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2016.11.30.

Preses brīvības likumam 250. gadadiena

Atzīmējot Zviedrijā un Somijā ieviestā preses brīvības likuma 250. gadadienu, ceturtdien, 1. decembrī Stokholmas Ekonomikas Augstskolā Rīgā tiks rīkots svētku pasākums, kuru atklās Somijas vēstnieks Olli Kantanens un Zviedrijas vēstnieks Henriks Landerholms.

Pasākumā uzrunu sniegs Austrālijas latviešu žurnālists Pēteris Greste, kuru 2013. gadā arestēja un uz trīspadsmit mēnešiem ieslodzījumā turēja Ēģiptes varas iestādes. Uzruna būs angļu valodā ar pieejamu sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Pārtraukumā interesentiem būs iespējams apskatīt izstādi par godu preses brīvības likuma 250. gadadienai.

Pēc tam  notiks paneļdiskuja “Pašvaldības izdevumi vs. Reģionālā Prese: Vai tiesības ir dzīvot abiem?”, kurā tiks sniegta jaunākā informācija par “Bauskas dzīves” tiesvedību pret pašvaldību un likumprojekta grozījumiiem attiecībā uz preses izdevumiem. Diskusiju moderēs žurnāliste Inga Sprinģe. Pirms un pēc pasākuma būs iespēja iegādāties Pētera Grestes grāmatu “Freeing Greste”. Paneļdiskusija noritēs latviešu valodā ar tulkojumu angļu valodā.

Pasākumu organizē un financē Zviedrijas Vēstniecība Latvijā, Somijas Vēstniecība Latvijā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Latvijas Žurnālistu Asociācija, Zviedrijas Institūts un Rīgas Ekonomikas augstskolas Mediju studiju centrs.

Lūdzam iepriekš reģistrēties uz pasākumu: www.sseriga.edu/pressfreedom250

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2016.11.30.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija