Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

"Mazie Ziemassvētki" somu valodas studentiem - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2016.12.19.

"Mazie Ziemassvētki" somu valodas studentiem

Pasākums vēstniecībā

Somijā adventa laiku sauc par Pikku Youlu ("mazie Ziemassvētki"), un tos svin daudzos darba kolektīvos kā arī skolās. Jau vairākus gadus Somijas vēstniecībā par tradīciju ir kļuvis rīkot "mazos Ziemassvētkus" studentiem, kuri apgūst somu valodu Latvijas Universitātē Humanitāro zinātņu fakultātes somugru studijās.  Arī šogad 12. decembrī  vēstniecībā uz pasākumu bija ieradušies 15 studenti un trīs somu valodas pasniedzējas. Viņus laipni sagaidīja Somijas vēstnieks Olli Kantanens un vēstniecības konsule Asta Puolaka.  Cienastam bija sagatavoti somu Ziemassvētku gardumi – karstais Ziemassvētku dzēriens, piparkūkas, Ziemassvētku zvaigznes ar plūmju ievārījumu, kā arī šim laikam  tradicionālā rīsu biezputra ar ķīseli.

Studenti uzdod jautājumus par Somiju

Starp studentiem bija tādi, kas somu valodu mācās jau ceturto gadu. Viņi savas valodas zināšanas bija papildinājuši vasarā dzīvojot un strādājot Somijā.  Šie studenti bija sagatavojuši jautājumus somu valodā par Somiju  un Latviju un  uzdeva tos visiem klātesošajiem. Jaunāko kursu studenti bija sagatavojuši dziesmas un dzejoļus somu valodā.

 Arī vēstnieks uzdeva studentiem jautājumus  par Somiju, kuri bija sagatavoti "Latvijas avīzes" un vēstniecības kopīgajam konkursam.  Izvērtējot iesniegtās atbildes, izrādījās, ka labākie bija 4. un 1. kursa studenti.

Somu valodas pasniedzējas (no kreisās) Liene Sniega, Eija Ojala un Marija Semjonova

Vakara gaitā tika pārrunāti studentu nākotnes plāni saistībā ar somu valodu.  Vēstnieks pastāstīja par vēstniecības ēkas vēsturi un tās tagadējām funkcijām. Pasākuma nobeigumā vēstnieks novēlēja studentiem sekmes somu valodas apguvē un kopā ar viņiem nofotografējās pie vēstniecības eglītes.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2016.12.19.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija