Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somi svin savas valsts simtgadi - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.01.25.

Somi svin savas valsts simtgadi

Somijai 100 plakāts "Kopā"

Somija savu simtgadi sāka svinēt jau šajā gadumijā. Savu neatkarību tā pasludināja 1917.gada 6.decembrī, bet svētki ilgs visu gadu.

Somijas galvaspilsētā Helsinkos gads sākās ar vēl nebijušu Jaungada festivālu pilsētas centrā. Sākotnējās aplēses liecina, ka Somijas simtgades atvēršanas svētkus apmeklēja vairāk nekā 130 tūkstoši viesu. Pusnakti svētku atmosfērā un ar uguņošanu Kansalaistori Square un Töölönlahti Bay kopā sagaidīja aptuveni 100 000 cilvēku. Kopumā uz trijām skatuvēm uzstājās vairāk nekā 300 izpildītāju, un visas dienas garumā svinību viesus priecēja daudzveidīga norišu programma visai ģimenei.

Atklāšanas pasākumus kopīgi organizēja Somija 100 sekretariāts, Helsinku pilsēta, Somijas raidsabiedrība YLE un sadarbības partneri.

„Mēs svinēsim savu simtgadi piecos kontinentos un 70 valstīs. Mūsu programma ir tiešām apjomīga un turpina augt, jo esam izveidojuši atvērto pieteikumu sistēmu, kurā jebkurš var pieteikt savu svētku ieceri. Šobrīd mums ir jau tūkstots deviņi simt dažādu projektu, un pasākumu kopskaits jau ir mērāms desmitos tūkstošu,” stāsta Somijas simtgades programmas vadītāja Suvi Innile (Suvi Innilä). „Tā kļuvusi par tādu kā tautas kustību, un tajā ir tik daudz entuziasma! Šī brīvā pieteikšanās nozīmē, ka mūsu programma izskatās, izklausās, garšo un smaržo kā mēs paši. Tā ir tieši tik daudzveidīga, kāda ir Somija un tās ļaudis.”

Somi savā simtgadē atskatīsies uz valsts neatkarības vēsturi un ar saukli „Kopā” lūkosies nākotnē. Tā kā pati svētku diena ir ziemā, lielas svinības Somijā gaidāmas arī 100 dienas iepriekš – augusta pēdējās nedēļas nogalē. Somijas simtgades izmaksas tiek lēstas 19 miljoni eiro viena gada programmai.

http://suomifinland100.fi/ohjelma/future-programme/?lang=en

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.01.30.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija