Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somija izsludina Starptautisko Dzimumu Līdztiesības Balvu - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.03.08.

Somija izsludina Starptautisko Dzimumu Līdztiesības Balvu

Preses relīze

Starptautiskā Dzimumu Līdztiesības Balva

Lai veicinātu dzimumu līdztiesību pasaulē kā arī atbalstītu diskusiju par līdztiesību, un sakarā ar Somijas simtgades svinībām, Somijas valdība izsludina Starptautisko Dzimumu Līdztiesības Balvu. Šodien, Starptautiskajā Sieviešu dienā,  Tamperē Somijas Premjerministrs Juha Sipile (Juha Sipilä) sniedza paziņojumu par šo balvu.

Savā runā Tamperes hallē  premjerministrs Sipile teica: " Vairāk kā 100 gadus  Somija ir bijusi dzimumu līdztiesības pioniere.  Mūsu tauta bija pirmā pasaulē, kas garantēja sievietēm pilnas politiskās tiesības. Tāpēc  ir tikai dabiski, ka Somija ir pirmā valsts pasaulē, kas iedibinājusi starptautisko balvu, kura tiks pasniegta izcilai līdztiesības aizstāvei."

Šīs balvas mērķis ir veicināt diskusiju par dzimumu līdztiesību globālā kontekstā.  Balva tiks pasniegta kādai personai vai kādam dalībniekam, kas ir veicinājis dzimumu līdztiesību starptautiski atzītā veidā. Tā ir naudas balva, kuru saņēmējs neizmanto personīgai lietošanai, bet nosauc konkrētu mērķi sieviešu stāvokļa nostiprināšanai, kurš tiks sasniegts izmantojot šo naudas balvu. Balva tiks pasniegta sadarbībā ar Tamperes pilsētu.

Balvu, kuru pasniegs reizi divos gados, ir iedibinājusi Somijas valdība kā Somijas simtgades svinību sastāvdaļu. Pirmo reizi to pasniegs 2017. gada rudenī.  Šogad balvas apmērs ir 150 000 eiro, un tas tiek finansēts no asignējuma attīstības sadarbībai.  Balvas saņēmēju nosauks Premjerministra biroja nozīmēta konkursa žūrija. Šogad žūrijā ir Paulīna Ahokas, Tamperes halles izpilddirektore, Peka Timonens, Simtgades svinību ģenerālsekretārs un Rosa Merileinena, rakstniece un pētniece.

Sabiedrība gan Somijā , gan ārzemēs tiek aicināta pieteikt kandidātus balvai, lai žūrija tos varētu izvērtēt. Adrese priekšlikumu iesniegšanai tiks paziņota Minnas Kantas dienā (Minna Canth Day) 2017. gada 19. martā.

"Dzimumu līdztiesība somiem ir pamatvērtība. Tā ir bijusi pamatelements  simtu gadu vecās Somijas stāstā un visā mūsu sabiedrības veidošanās procesā. Pat rietumu pasaulē ir liela vajadzība pēc diskusijas par līdztiesību. Meiteņu un sieviešu stāvokļa uzlabošana ir galvenais temats Somijas attīstības politikā, " atzīmēja Sipile.

Papildus informācija:

Anna-Kaisa Heikkinen, Special Adviser (International Affairs)tel. 040 7483 867, anna-kaisa.heikkinen(at)vnk.fi

 Paulina Ahokas, Chair of competition jury and managing director of Tampere Hall, tel. 040 5511 551, paulina.ahokas(at)tampere-talo.fi

 Tanja Auvinen,Director, Gender Equality Unit, Ministry of Social Affairs and Health, tel.. 0295 163715, tanja.auvinen(at)stm.fi

Petra Theman, Director of Public Diplomacy, Ministry of Foreign Affairs, tel. 0295 351 558, petra.theman(at)formin.fi

Anna-Kaisa Ikonen,Mayor of Tampere, tel. 0400 780 866

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.03.17.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija