Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somu filmas par dabu Ziemeļvalstu filmu festivālā bērniem un jauniešiem Daugavpilī - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.05.22.

Somu filmas par dabu Ziemeļvalstu filmu festivālā bērniem un jauniešiem Daugavpilī

Somu filmas Daugavpilī

Mācību gada noslēgumā no 22. līdz 26.maijam Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā aicina bērnus un jauniešus uz Ziemeļvalstu filmu festivālu Daugavpilī. Filmas tiks demonstrētas Daugavpils Universitātē, 308. auditorijā, Vienības ielā 13, Daugavpilī. Ieeja uz visiem seansiem bez maksas.

Filmu programma ir daudzveidīga un tajā ir iekļautas 12 filmas, kas tapušas Ziemeļvalstīs pēdējo gadu laikā. Programmā ir iekļautas divas somu dokumentālās filmas, kas visu vecumu bērnus un arī ģimenes aizraujošā veidā iepazīstinās ar Somijas dabu.

Filmas "Ezera pasakas" pamatā ir pasakas , teikas, leģendas un ticējumi no somu mitoloģijas, un tā stāsta par tūkstošiem ezeru,  ar kuriem bagāta ir Somija. Teicēja un galvenā varone ir jūras dievību Ahti un Vellamo meita Ahitara, ūdens jaunava - gars, kas dzimst no pavasara. Stāstā ir pieci cēlieni, bet gadalaiki seko cits citam cēlienu starplaikos. Skatītājiem tiek dota iespēja ieskatīties noslēpumainajā un aizraujošajā zemūdens pasaulē.

Dokumentālā filma "Meža pasakas" stāsta par unikālā Somijas meža  krāsaino un daudzveidīgo dzīvi. Filmas galvenie varoņi ir meža dažādie iemītnieki: lāči, alnis, čūskas un pūces, skudras, vardes un lidojošās vāveres, kā arī senie mitoloģiskie dvēseles putni ,tādi kā bēdrozis, Lapzemes pūce un daudzi citi. Filmā četri gadalaiki seko cits citam, radot skatītājos neaizmirstamu meža burvestības sajūtu.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu valodā. Seansu apmeklējums bez maksas, piesakoties nordkino@inbox.lv  vai pa mob.tel.: 26902683. Plašāks ieskats filmu programmā:

https://du.lv/ziemelvalstu-filmu-festivals-berniem-un-jauniesiem-daugavpils-universitate/

Ziemeļvalstu filmu festivālu bērniem un jauniešiem Daugavpilī rīko: Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība un Zviedrijas vēstniecība sadarbībā ar Daugavpils universitāti, Norvēģijas Filmu institūtu un Zviedrijas institūtu.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.05.22.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija