Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Ziemeļvalstis atkal svin kopīgus svētkus - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.06.02.

Ziemeļvalstis atkal svin kopīgus svētkus

Ziemeļvalstu vēstnieki atklāj svētkus

Tāpat kā pagājušajā gadā arī šogad 31. maijā visas Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā kopīgi svinēja savas nacionālās dienas. Svētkus organizēja Somijas, Dānijas, Islandes, Norvēģijas un Zviedrijas vēstniecības, kā arī Ziemeļu Ministru Padomes birojs Latvijā, un šoreiz tie notika Rīga, Doma baznīcas iekšpagalmā. Par spīti lietainajiem laika apstākļiem viesi bija ieradušies kuplā skaitā un pasākums noritēja draudzīgā un patīkamā gaisotnē.

Svētku viesi pulcējas ap skatuvi

Sākoties svētku atklāšanas ceremonijai, lietus uz brīdi pierima un atspīdēja pat saulīte. Tas iedvesmoja viesus  pulcēties tuvāk skatuvei, kur Islandes goda konsule Latvijā Ineta Rudzīte uzdeva jautājumus vēstniekiem par viņu pārstāvētajām valstīm.

Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens

Somijas vēstnieks Olli Kantanens pastāstīja, ka šogad Somija atzīmē savas valsts pastāvēšanas simtgadi, un ka 1. jūnijā Helsinkos ierodas visu Ziemeļvalstu kaimiņu valsts galvas, lai kopīgi atzīmētu šo jubileju. Vēstnieks arī atzīmēja, ka Somijai un Latvijai ir daudz kopīgā. Somija svin savas neatkarīgās valsts simtgadi šogad 2017. gadā, bet Latvija savu simtgadi atzīmēs 2018. Abas mūsu valstis saista ne vien ģeogrāfiskā tuvība, bet arī ciešas savstarpējās saites politikā, ekonomikā, kultūrā un cilvēcisko kontaktu ziņā. Tāpēc ir tikai dabīgi, ka Somijas jubileja un temats "Somijai 100" arī plaši atbalsojas Latvijā.

Oficiālajai svētku atklāšanas ceremonijai beidzoties, viesi devās nobaudīt īpašos

Karēlijas pīrāgi

Ziemeļvalstu ēdienus un dzērienus. Somijas virtuve bija pārstāvēta ar Karēlijas pīrāgiem, Lapzemes sieru ar lāceņu ievārījumu un marinētām siļķēm somu gaumē.  Vakara gaitā par viesu labo noskaņojumu rūpējās grupas "Mirāža" mūziķi.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.06.02.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija