Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas 100 gadu jubilejas klātbūtne Latvijā - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.06.06.

Somijas 100 gadu jubilejas klātbūtne Latvijā

Somijas Aizsardzības spēku orķestra diriģens Jirki Koskinens

Somija svin savas neatkarības simts gadu jubileju 2017. gadā un Latvija - 2018. gadā. Mūsu valstis ir ģeogrāfiski tuvas. Arī to attiecības politikas, ekonomikas, kultūras un pilsonisko kontaktu jomā ir tuvas. Tiešī tādēļ ir dabiski, ka Somijas jubileja tiek atspoguļota arī Latvijā.

2017. gada sākumā „Somijai-100” tēma un logotipi ir jau redzēti gan galvaspilsētā Rīgā, gan citur Latvijā Somijas vēstniecības un tās partneru organizētajos pasākumos. Kā piemēru var minēt Somijas simtgadei veltītos Latvijas bruņoto spēku orķestra koncertus Valmierā un Jelgavā Somijas Aizsardzības spēku orķestra diriģenta Jirki Koskinena vadībā, brīnišķīgo filmu par Somijas dabu „Ezera stāsts” un „Meža stāsts”  prezentāciju Ziemeļvalstu Filmu dienās Daugavpilī , Eiropas dienas pasākumus Rīgā, kā arī Latvijas

„Tannheizera” pirmizrādi Somijā 08.05.1857 rādīja RīgasVācijas opera. Tagad, 160 gadus vēlāk, Vilpu Kiljunens, Kimmo Viskari un Timo Rīhonens iestudēja Tanheizeru Rīgā, rādot somu prasmi operā

Nacionālās operas pirmizrādi - Vāgnera operu „Tanheizers”, kurā piedalās vairāki somu mākslinieki.

Vasaras sākumu ieskandina Somijas vēstniecības Team Finland organizētie dārza svētki (7.6.), kas šogad tiek rīkoti jau piekto gadu pēc kārtas. Šī somu uzņēmumu un Latvijas biznesa partneru tikšanās tēma šogad, protams, ir „Somijai – 100”.

Vasara ir svētku un festivālu laiks gan Somijā, gan Latvijā. „Somijai – 100” logo būs redzams Latvijā festivālā "Lampa" Cēsīs (31.6.-1.7.), lībiešu svētkos Mazirbē (5.8.) un Ziemeļvalstu jauniešu orķestra Norden vasaras koncertā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē (20.8), kur koncerta tēma būs veltīta Somijai kā arī  ReRiga Laikmetīgā cirka festivālā Rīgā (23.-25.8.). Apmeklēt šos pasākumus tiek aicināti gan Latvijas iedzīvotāji, gan somi, kas bauda atvaļinājumu Latvijā.

Somija 100 baloni

Rudenī par Somijas simtgadi atgādinās  somu fotoizstāde "Neatkarība caur lēcām" Foto mākslas muzejā, izstāde "Tapio Virkala – dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā" Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, kā arī Somijas mūsdienu mākslas muzeja KIASMA  izstāde mākslas muzejā  „Rīgas birža”.

Somijas jubilejas gads Latvijā kulmināciju sasniegs ar dažādiem pasākumiem ap 6. decembri, kad Somija svin savas valsts neatkarības gadadienu. Arī pēc tam, 2018., Latvijas jubilejas gadā,  būs lieliskas iespējas, lai atcerētos Somijas simtgadi, piemēram aplūkojot izstādi "100 objekti no Somijas" Rīgā, vai apmeklējot pasākumus februārī Liepājā, kas tiks veltīti somu jēgeru simtgadei Latvijā.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par minētiem pasākumiem un citām iespējām piedalīties Somijas simtgadei veltītajos pasākumos  Latvijā jāseko Somijas vēstniecības Facebook un Twitter lappusēm, un, protams, informācijai Somijas vēstniecības mājas lapā.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.06.06.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija