Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Arhitektūras izstāde Ziemeļu pilsētas kvartāls - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes : Informācijai

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.09.26.

Arhitektūras izstāde Ziemeļu pilsētas kvartāls

Latvijas Arhitektūras muzejā no  2. oktobra – 1. decembrim iespējams apskatīt arhitektūras izstādi Ziemeļu pilsētas kvartāls.

Ziemeļu pilsētas kvartāls (Nordic Block) ir arhitektūras žurnāla Project Baltia veidota izstāde, kas pievēršas pilsētas auduma pamatelementa – kvartāla – attīstībai Ziemeļu un Baltijas valstīs. Izstādes virskurators, žurnāla Project Baltia galvenais redaktors Vladimirs Frolovs, ir aicinājis līdzkuratorus no katras valsts izvēlēties trīs savā zemē tapušus projektus, kas raksturotu ziemeļu identitāti mūsdienu pilsētbūvniecībā; divi no projektiem ir īstenoti, bet trešais atrodas attīstībā vai tikai ieceres stadijā. Līdzās atspoguļotas arī vēsturiskas atsauces – senāki kvartālu apbūves piemēri pa vienam no katras valsts.

Izstādē eksponēti projekti no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kā arī Sanktpēterburgas – Krievijas ziemeļu galvaspilsētas, kuras identitāti arī savā veidā ietekmē ziemeļu mentalitāte. Netveramais “ziemeļnieciskums” ir izstādes vadmotīvs, kas aptver līdzīgos, bet vienlaikus pietiekami atšķirīgos klimatiskos, politiskos, sociālos, ekonomiskos un kultūras apstākļus: saikni ar dabu, nosacītu vienkāršību, mūsdienīgu arhitektūras valodu, kā arī noteiktu sociālo dimensiju, ko mūsdienās tomēr spēcīgi ietekmējusi neoliberālisma doktrīna. Izstādes vērtība slēpjas ne tikai attēlos, bet īpaši kuratoru rakstītajos tekstos, kas kopā tiecas traktēt Ziemeļeiropas identitāti mūsdienu arhitektūrā un pilsētbūvniecībā – teksti pilnībā lasāmi izstādes katalogā.

Projekts sagatavots 2014. gadā, un pirmo reizi izstādīts 4. Maskavas arhitektūras biennālē, kas bija veltīta pilsētas kvartāla tēmai. Izstāde bijusi skatāma arī Sanktpēterburgā (2015) un Kauņā (2016). Rīgā, Latvijas Arhitektūras muzejā, izstāde tiek atklāta Pasaules arhitektūras dienā, kas tradicionāli tiek atzīmēta oktobra pirmajā pirmdienā, šogad – 2. oktobrī. Pirms izstādes atklāšanas Latvijas Arhitektu savienībā ar priekšlasījumiem uzstāsies vairāki izstādes Ziemeļu pilsētas kvartāls kuratori, rosinot domu apmaiņu par pilsētbūvnieciskiem jautājumiem mūsdienu Ziemeļeiropas un Latvijas arhitektūrā.

IZSTĀDI LATVIJĀ ORGANIZĒ:

žurnāls Project Baltia, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Latvijas Arhitektūras muzejs, Latvijas Arhitektu savienība


IZSTĀDI LATVIJĀ ATBALSTA:

Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Zviedrijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Izstādes kuratoru priekšlasījumi un diskusijas 2017. gada 2. oktobrī plkst. 15.30

Latvijas Arhitektu savienība

Torņa ielā 11, Rīga

Izstādes atklāšana 2017. gada 2. oktobrī plkst.17.30

Latvijas Arhitektūras muzejs

Mazā Pils iela 19, Rīga

Tālr. 67220779 / www.archmuseum.lv

Darba laiks: Pirmdienās 9:00 - 18:00, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās 9:00 - 17:00, piektdienās 9:00 - 16:00. Sestdienās, svētdienās slēgts.

Ieeja bezmaksas

 

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.09.26.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija