Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Alojas un Gulbenes mākslas skolu audzēkņi viesojas Somijas vēstniecībā - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes : Informācijai

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2017.11.24.

Alojas un Gulbenes mākslas skolu audzēkņi viesojas Somijas vēstniecībā

Bērni saņem Somija 100 piespraudes

23.novembrī Somijas vēstniecībā viesojās skolēni no Alojas un Gulbenes mākslas skolām. Viņi bija ieradušies Rīgā, lai piedalītos erudīcijas  spēlē  “Somijas dizaina ikona-Tapio Virkala”, kura notika Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Pasākuma mērķis un uzdevums bija mākslas skolu audzēkņu teorētisko zināšanu un prasmju novērtēšana, iepazīstot un analizējot Tapio Virkalas mākslas objektus.

Skolēniem bija jādemonstrē arī zināšanas Somijas  vēsturē, jāzin svarīgākie fakti par  dabu un kultūru. Pasākumu atbalstīja Somijas vēstniecība, IIttala veikals, LNMM. Skolnieki bija

Kopbilde

aicināti strādāt skiču darbnīcā “Dabas iedvesmots dizains”. Iittala  veikala darbinieki iepazīstināja ar ražotnes vēsturi un filozofiju. Abu mākslas skolu zināšanas un prasmes  bija ļoti līdzvērtīgas, jo spēles uzvarētāji – Alojas mākslas skola  uzvarēja tikai ar 0,5  punkta pārsvaru.

Spēles dalībnieki tika apbalvoti ar skaistām  Iittala sarūpētām balvām!

Somijas vēstnieks Olli Kantanens

Pēc svinīgās apsveikuma ceremonijas bērni devās uz Somijas vēstniecību, kur viņus ļoti sirsnīgi uzņēma Somijas vēstnieks Olli Kantanena kungs.  Skolēni pasniedza pašu darinātās dāvanas, sveicinot Somiju tuvojošajos valsts svētkos. Savukārt vēstniecība bija sagatavojusi katram dalībniekam piespraudi ar Somija 100 logo, materiālus par Somiju un mazas uzkodas. Vēstnieks sniedza nelielu ieskatu par vēstniecības ēku kopumā, par Somijas dabu, somu saunas kultūru un arī pačukstēja visiem lielu noslēpumu, ka 5.decembrī no Lapzemes ieradīsies pats Ziemassvētku vecītis. Vēstniekam bija uzdoti daudzi interesanti jautājumi arī no skolēnu puses gan par diplomāta darbu, gan arī par privāto dzīvi. Tikšanās noslēguma daļā vēstnieks nofotagrafējās kopā ar skolēniem un pedagogiem. Cerams, ka skolēni uzzināja daudz jauna par Somiju un šī tikšanās paliks atmiņā.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2017.11.27.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija