Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Grāmatas “Sveika, Rūbij! Ekspedīcija internetā” atklāšanas pasākums - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2018.02.28.

Grāmatas “Sveika, Rūbij! Ekspedīcija internetā” atklāšanas pasākums

Lindas Liukasas grāmatas latviešu valodā

Otrdien, 27. februārī Ziemeļvalstu Ministru Padomes birojā Rīgā notika grāmatas “Sveika, Rūbij! Ekspedīcija internetā” atklāšanas pasākums. Tā ir trešā pazīstamās somu programmētājas un stāstnieces Lindas Liukasas (Linda Liukas) grāmata bērniem. Viņas pirmā grāmata sērijā “Sveika, Rūbij!” “Programmēšanas piedzīvojumi” – iznāca 2015. gadā, bet otrā grāmata, “Ceļojums datora iekšienē”, tika izdota 2017. gadā.  Jaunajā grāmatā autore piedāvā uzzināt, kā darbojas internets, un kas ir droša interneta lietošana.

Galvenā varone Rūbija un viņas draugi, baudot ziemas priekus, nolemj uzbūvēt sniega internetu, un caur aizraujošo spēli iepazīst  pamatprincipus, kā interneta vidē pārvietojas informācija.

Vēstnieks Olli Kantanens un grāmatas  tulkotāja Aija Biezaite Foto: Ansis Vegners

Grāmatā iekļautie uzdevumi būs noderīgs palīgs sākumskolas skolotājiem, lai dažādotu mācību stundu materiālus par interneta darbību un drošu interneta lietošanu. “Sveika, Rūbij!” grāmatas novērtē ne tikai skolotāji, bet arī vecāki, un atzīst, ka tās sniedz iespēju radoši un izzinoši pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Grāmata paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma. Tās ilustrācijas ir veidojusi pati autore. Grāmatu latviešu valodā izdevusi biedrība „DROŠI un KOŠI” www.drosikosi.com . Tāpat kā divas pirmās grāmatas arī šo ir tulkojusi Aija Biezaite. Paldies viņai par lielisko tulkojumu!

Skolēni piedalās aktivitātēs Foto: Ansis Vegners

Pasākumu organizēja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar izdevniecību “Droši un koši”, NVO “Latvijas Drošāka interneta centrs” un Somijas vēstniecību Latvijā. Grāmatas atklāšanā piedalījās arī Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens, kurš uzrunājot klātesošos teica: "Darbs ar datoru  ir viena no 21. gadsimta pamatprasmēm un ceru, ka šī grāmata sniegs jums jaunas un noderīgas zināšanas."  Uz pasākumu bija ieradušies 3. klases skolēni (28) un viņu skolotājas no Rīgas privātās sākumskolas "Domdaris". Bērni aizrautīgi piedalījās aktivitātēs, kuras vadīja Liene Valdmane no NVO “Latvijas Drošāka interneta centrs”, izmantojot uzdevumus no jaunās Lindas Liukasas grāmatas.

Grāmatas izdošanu latviešu valodā atbalstījuši SIA „Tieto Latvia”,  AS „Exigen Services Latvia” un VISMA grupas uzņēmumi Latvijā. Šo uzņēmumu pārstāvji arī bija ieradušies grāmatas prezentācijas pasākumā un novēlēja bērniem labāk iepazīt un saprast interneta vidi ar jaunas grāmatas palīdzību.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2018.03.29.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija