Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības līguma parakstīšanā piedalās arī Somija. - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2018.06.01.

Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības līguma parakstīšanā piedalās arī Somija.

Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerības (NDPC) dalībvalstis ir vienojušās par kopīga sekretariāta dibināšanu  Rīgā. Izveidotais sekretariāts darbosies kā administratīvais un tehniskais atbalsts Kultūras partnerības īstenošanai. Līgumslēdzējas puses ir Somija, Latvija, Norvēģija, Polija, Zviedrija un Krievija.

NDPC koordinācijas grupu pašlaik vada Somija, grupa lemj par partnerības darbību un finansiālajiem jautājumiem. Līguma parakstīšana par sekretariāta izveidošanu bija viens no svarīgākajiem Somijas prezidentūras mērķiem.

Saskaņā ar līgumu par Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerības sekretariāta izveidi, visas puses tā darbībai veiks ikgadējās iemaksas. Somijas ieguldījums ir EUR 20 000 gadā.

O.Kantanen

NDPC sekretariāts darbojas Rīgā kopš 2014. gada sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, bet tagad parakstītais līgums radīs apstākļus arvien efektīvākai partnerībai un stiprinās to. Sekretariāts joprojām atradīsies Rīgā.

2010.gada dibinātās Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerības mērķis ir attīstīt radošo nozaru sadarbību Ziemeļu dimensijas reģionā, lai palielinātu radošo nozaru ekonomisko nozīmi un stiprinātu to starptautisko konkurētspēju. Kultūras partnerības mērķis ir arī palielināt informācijas apmaiņu par iespējamo sadarbību, finansēšanas iespējām un stiprināt nozaru informatīvo bāzi.

No Somijas puses līgumu parakstīja vēstnieks Olli Kantanens.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2018.06.01.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija