Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Akreditēta jaunā Somijas Republikas vēstniece Latvijā - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes : Informācijai

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2018.09.05.

Akreditēta jaunā Somijas Republikas vēstniece Latvijā

Somijas vēstniece Latvijā Rīta Korpivāra un Latvijas Republikas Prezidents Raimonds Vējonis. Foto: LR Prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Raimonds Vējonis darbam Latvijas Republikā otrdien, 4.septembrī, akreditēja Somijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci  Marju Rītu Korpivāru (Marja Riitta Korpivaara).

Tikšanās laikā abas amatpersonas atzīmēja, ka mūsu valstu divpusējās attiecības ir teicamas un plaši sazarotas, īpaši tika akcentētas sadarbības un attīstības iespējas Baltijas jūras reģionā gan drošības uz aizsardzības politikas jomā, gan vides aizsardzībā, gan ekonomikā un tirdzniecībā. Tika apspriesta arī Somijas prezidenta Sauli Nīnisto ierašanās Rīgā nākošnedēļ, lai piedalītos 14. Arajološas grupas neformālajā sanāksmē .

Tikšanās laikā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.Foto: Ieva Ābele, Saeima

Vēstniece tikās arī ar Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Tikšanās laikā Mūrnieces kundze pastāstīja par aktīvo sadarbību Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu starpā un īpaši par parlamentu priekšsēdētaju ciešo sadarbību. Vēstniece, savukārt, atzīmēja, ka viena no svarīgākajām sadarbības prioritātēm ir tirdzniecības sakaru un investīciju attīstība starp mūsu valstim.

Marja Rīta Korpivāra ir dzimusi 1958.gadā. Studējusi sociālās zinātnes Helsinku universitātē. Ārlietu dienestā kopš 1980.gada, ieņēmusi dažādus amatus Somijas Ārlietu ministrijā un vēstniecībās ASV, Krievijā, Rumānijā, Alžīrijā, Beļģijā un kā vēstniece - Nigērijā.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2018.09.05.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija