Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somu māksliniece piedalās izstādē "Kopīgā vēsture" - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2018.09.21.

Somu māksliniece piedalās izstādē "Kopīgā vēsture"

 Mākslas muzejā "Rīgas birža" sestdien, 22.septembrī atklāja laikmetīgās mākslas izstādi "Kopīgā vēsture". Apdzīvojot muzeja pastavīgās ekspozīcijas telpas, izstāde pievēršas muzeja kolekcijai un stāstiem, atsedzot tos aspektus, kas ļauj gūt jaunu skatījumu par attiecībām starp vietējo un starptautisko, kultūras sakariem, kā arī kolekcionēšanu un mākslas darbu saistību ar plašākiem politiskiem un vēsturiskiem procesiem. Līdztekus mākslinieku darbiem ir izstādīti arī arhīva materiāli, kas atsaucas uz bijušā Ārzemju mākslas muzeja starptautisko sadarbību padomju laikā.

Minna Henriksson

Starp astoņiem māksliniekiem, kuri piedalās izstādē, ir arī somu māksliniece Minna Henriksone ar instalāciju "Atkārtojot Rērihu", 2018.

Rēriha biedrība Rīgā dibināta 1930. gadā. Līdz 1930. gadu beigām tās kolekcijā bija 45 mākslinieka Nikolaja Rēriha un 10 viņa dēla Svjatoslava gleznas. Šodien šī kolekcija ietilpst Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un ikdienā skatāma īpašā Rēriha darbiem veltītā zālē Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA.

Darbā “Atkārtojot Rērihu” māksliniece Minna Henriksone pēta, kā tiek turpināta Rēriha darbība filosofijā un mākslā. Rēriha sekotāji ir dažādi un atrodami gan austrumos, gan rietumos. Latvijā ir trīs grupas, kuras popularizē Rēriha darbu. Daugavpils Universitātes Reliģiju vēstures profesore Anita Stašulāne norāda uz Latvijas Rēriha biedrību, kura pievēršas kultūras aspektam, Starptautisko Rērihu centru, kas orientējas uz izglītību, un Aivara Gardas grupu / Latvijas Nacionālo fronti, kura koncentrējas uz politiku.

Minnu Henriksoni interesē līdzības un nobīdes, kas rodas atkārtojot Rērihu. Piemēram, Latvijas Nacionālā fronte ir netoleranta labēja grupa, kura izmanto Rēriha mieru sludinošo mācību saviem nolūkiem. Vienlaikus darbs ir mēģinājums skatīt Nikolaja un Jeļenas Rērihu idejas 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma teosofisko domātāju un virzienu kontekstā.

Māksliniece izsaka pateicību profesorei Anitai Stašulānei par sniegtajām zināšanām un iespēju labāk izprast Rēriha mantojumu.

Izstāde apskatāma līdz 30. novembrim.

Izstādi atbalsta Somijas vēstniecība Latvijā.

Vairāk informācijas: https://lcca.lv/lv/notikumi/laikmetigas-makslas-izstade--kopiga-vesture-/#izstade

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2018.09.25.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija