Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Somijas vēstniecība piedalījās Ziemeļvalstu dienās Valmierā - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2018.10.15.

Somijas vēstniecība piedalījās Ziemeļvalstu dienās Valmierā

Pie Valmieras pilsētas domes Foto: Valmieras dome

Pagājušajā  nedēļā Valmierā notika Ziemeļvalstu dienas, kurās no Somijas vēstniecības piedalījās Somijas vēstniece Rīta Korpivāra (Riitta Korpivaara) un viņas dzīvesbiedrs Heiki Velisuo (Heikki Välisuo), kā arī vēstniecības  informācijas asistente. Ceturtdien, 11. oktobrī Somijas vēstniece Riitta Korpivāra līdz ar citiem  Ziemeļvalstu vēstniekiem Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktoru un Dānijas Kultūras institūta direktoru  tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētāju Jāni Baiku un Valmieras pašvaldības pārstāvjiem un pārrunāja savstarpējo kontaktu pilnveidošanu un reģionālās sadarbības veicināšanu. Valmieras mērs izrādīja viesiem savu pilsētu un pastāstīja par padarīto, kā arī par nākotnes plāniem. Viesiem īpaši patika jaunās dzīvojamās mājas un tikko atvērtais modernais baseinu komplekss, kur peldēt apmācību apgūst pat vismazākie Valmierieši - bērnudārzu audzēkņi.

Valmieras Valsts ģimnāzijā

Pēcpusdienā vēstnieki ieradās Valmieras Valsts ģimnāzijā, lai tiktos ar skolas audzēkņiem un pārrunātu redzētās Ziemeļvalstu filmas, kuras vēstniecības jau iepriekš bija nosūtījušas uz skolu. Sarunas temats bija Ziemeļvalstu atvērtās sabiedrības. Somijas vēstniece pastāstīja skolēniem par savu pieredzi diplomātijā dažādās pasaules valstīs un atbildēja uz jautājumiem gan par Somijas izglītības sistēmu, gan par redzēto somu filmā "Negaidītais ceļojums", kurā skartas problēmas saistībā ar minoritātēm.

Vakarā Valmieras Drāmas teātrī tika atklāta Ziemeļvalstu arhitektūras izstāde, un vēlāk turpat teātra telpās valmierieši tika aicināti uz Jāņa Lūsēna un Inetas Rudzītes koncertprogrammu “Manā varā”.

Somijas vēstniece piedalās seminārā URDĀ

Piektdien, jau agri no rīta Ziemeļvalstu vēstnieki  devās uz atkritumu poligonu URDAS centru Daibē, kur viņus sagaidīja ZAAO valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais. Seminārā par aprites ekonomiku tika spriests par ceļu uz sabiedrību, kas nerada atkritumus. Tika minēti labi un arī ne tik labi piemēri no Ziemeļvalstīm un paneļdiskusijā piedalījās uzņēmēji no Vidzemes.  Pēc semināra visi devās atraktīvā pastaigā pa URDAS taku.

Pēcpusdienā vēstnieki apmeklēja Vidzemes Augstskolu. Somijas vēstniecei bija tikšanās ar komunikācijas nodaļas pirmo kursu studentiem. Studentus interesēja kā var kļūt par vēstnieku un kādas prasmes tam ir nepieciešamas . Vēstniece teica, ka galvenās ir trīs prasmes – prasme uzdot jautājumus, prasme klausīties un prasme atbalstīt citus.

Vidzemes Augstskolā tiekoties ar studentiem

Ziemeļvalstu dienas Valmierā rīkoja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un citiem partneriem.

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2018.10.15.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija