Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Sākusies kandidātu pieteikšana nākošajai Starptautiskajai Dzimumu līdztiesības balvai - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2018.11.02.

Sākusies kandidātu pieteikšana nākošajai Starptautiskajai Dzimumu līdztiesības balvai

Ir izskanējis aicinājums plašai sabiedrībai iesniegt priekšlikumus Somijas valdības izveidotajai  Starptautiskajai Dzimumu līdztiesības balvai. Šo balvu, kuru jau otro reizi pasniegs 2019. gada rudenī, piešķir personai vai organizācijai, kura darbojas, lai veicinātu dzimumu līdztiesību  starptautiski nozīmīgā veidā . Šoreiz balvas summa ir palielināta līdz 300 000 eiro.

“Dzimumu līdztiesība ir somu sabiedrības pamatvērtība. Somija būtu pavisam citāda valsts, ja sievietes un meitenes nebūtu piedalījušās labklājības sabiedrības veidošanā. Ar šo balvu mēs cenšamies veicināt vienlīdzību starptautiskajā līmenī, raisot diskusiju par vienlīdzību un uzsverot citas ar to saistītas svarīgas  tēmas, tādas kā vardarbība pret sievietēm,” saka Premjerministrs Juha Sipile.

“Es ceru, mēs saņemsim daudz labu priekšlikumu nākamajam balvas saņēmējam no visas pasaules.”

Balvu, kuru par godu Somijas neatkarības 100 gadadienai nodibināja 2017. gadā pirmo reizi pasniedza Vācijas kanclerei Angelai Merkelei, kuras mūža darbs ir padarījis viņu par vienu no pasaules ievērojamākajiem cilvēkiem un paraugu daudzām sievietēm un meitenēm.

Balva 300 000 eiro nav domāta pašam saņēmējam bet gan lai tā tiktu novirzīta mērķim, kas veicina  dzimumu līdztiesību.  Kanclere Merkele novirzīja savas balvas naudas līdzekļus ( 150 000 eiro 2017. gadā) NVO kura darbojas lai veicinātu sieviešu un bērnu tiesības Nigērijā. Organizācija SOS Femmes et Enfants Victimes de Violence Familiale, izlieto šo naudu, lai uzceltu mājokļus Nigērijas galvaspilsētā , kur patverties cietušajiem no vardarbības ģimenē.

Somijas valdība piešķir balvu balstoties uz starptautiskas žūrijas ieteikuma. 2019, gada žūrijā ir Pekka Haavisto (priekšsēdētājs), Parlamenta deputāts, Eva Biaudet, Somijas Sieviešu Padomes prezidente, Katja Iversen, organizācijas  Women Deliver prezidente, Anneli Jätteenmäki, Eiropas parlamenta deputāte un pirmā sieviete Somijas Premjerministre, un  Dean Peacock, Dienvidāfrikas NVO Sonke Gender Justice līdzdibinātājs un izpilddirektors.

Starptautiskā Dzimumu līdztiesības balva tiek pasniegta reizi divos gados sadarbībā ar Tamperes pilsētu. Nākamā balva tiks pasniegta 2019. gada rudenī.

Jūs variet nominēt kandidātus balvai mājas lapā  www.genderequalityprize.fi  līdz 2018. gada 31. Decembrim. Nominācijas anketa ir jāaizpilda angļu valodā.

Papildus informācija: Riikka Pakarinen, Special Adviser (EU Affairs), tel. +358 40 580 0833, Jorma Korhonen, Senior Adviser for International Affairs, tel. +358 295 160 410, Irina Haltsonen, Communications Specialist, tel. +358 50 597 3744, Prime Minister’s Office

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2018.12.07.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija