Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Latvijas simtgadi atzīmē arī Somijā - Somijas vēstniecība, Rīga : Aktualitātes : Informācijai

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 
Jaunumi, 2018.11.12.

Latvijas simtgadi atzīmē arī Somijā

Latvija 100

Latvijas valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē, kuru Latvija svinēs pavisam drīz - 18. novembrī. Latviešu tuvie kaimiņi somi savas valsts simtgadi atzīmēja pagājušā gada 6. decembrī ar  saukli  "kopā".  Tāpēc arī šogad viņi ir kopā ar Latvijas tautu un ir ieplānojuši vairākus pasākumus, lai Latvijas simtgade būtu redzama un jūtama arī Somijā.

Nedēļā pirms Latvijas dzimšanas dienas Somijā notiek vairāki pasākumi, kas veltīti šai nozīmīgajai jubilejai. Latvijas vēstniecība Somijā kopā ar Rozentāla biedrību 13.novembrī rīko semināru "Tas pastāvēs, kas mainīsies, somu – latviešu attiecības", kurš notiks Somijas Parlamenta telpās.

Somiem būs iespēja iepazīt latviešu stikla mākslu, jo 15. novembrī Somijas Stikla Muzejā tiks atklāta latviešu stikla mākslinieka Arta Nīmaņa izstāde "Saule un Mēness", kurai viņš speciāli radījis jaunu kolekciju.

Finlandia kongresu centrs

18. novembrī  Helsinkos Latvijas karoga krāsās tiks izgaismotas divas nozīmīgas ēkas - Somijas Ārlietu ministrija un Finlandia ēka, bet pie Valdības pils, Parlamenta un ministriju ēkām tiks izkārti Latvijas valsts karogi. Arī citur Somijā 18. novembrī plīvos Latvijas karogi, jo Somijas Iekšlietu ministrija visiem ir sniegusi šādu ieteikumu.

Lai godinātu un sveiktu Latviju tās simtgadē kopā ar Islandes, Lietuvas un Igaunijas valstu prezidentiem , 18. novembrī  Rīgā  ieradīsies arī Somijas Prezidents Sauli Nīniste.

Veines Linnas grāmata "Nezinamais kareivis"

Somijas vēstniecība Latvijā  ir parūpējusies par sveicienu Latvijai lielajā jubilejā, dāvinot tās iedzīvotājiem iespēju noskatīties jaunāko versiju  filmai "Nezināmais kareivis", kuru 2017. gadā uzņēma somu režisors Aku Louhimies pēc Veines Linnas tāda paša nosaukuma romāna.  Pavisam pēc šī romāna ir uzņemtas trīs filmu versijas. Turpinājumkara literārais atspoguļojums, romāns "Nezināmais kareivis", tika izdots 1954. gadā. Somijā tas nepārspīlējot ir visu laiku iemīļotākais un lasītākais romans, un neskaitāmas tā replikas kļuvušas par visiem zināmiem spārnotajiem teicieniem. Filma tiks demonstrēta 25. novembrī Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Somijas vēstniecība novēl daudz laimes Latvijai 100.dzimšanas dienā!

Izprintē šo lapu

Atjaunināts 2018.11.12.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija