Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Vēstniecības ēka - Somijas vēstniecība, Rīga : Vēstniecība : Vēstniecības ēka

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 

Vēstniecības ēka

Vēstniecības ēkaSomijas vēstniecība Latvijā atrodas Rīgas centra tuvumā, divu svarīgu centra ielu - Elizabetes ielas un Kalpaka bulvāra krustojumā. Šis pilsētas rajons ir pazīstams ar jūgendstila arhitektūru. Netālu atrodas arī vairākas citas vēstniecības.

Vēstniecības patreizējās galvenās ēkas celtniecība notika 1873.-1874. gados, to būvēja kā dzīvesvietu bagāta Rīgas tirgotāja ģimenei. Ēkas arhitekts bija Roberts Pflugs, kas ir projektējis arī Latvijas parlamenta – Saeimas ēku, kas atrodas Vecrīgā.

Savas ilgās pastāvēšanas laikā ēka ir kalpojusi dažādiem mērķiem. Jau 20. gadsimta 20-tajos gados,  Latvijas pirmās republikas laikā, Somijas valsts īrēja telpas šajā ēkā pārstāvniecības vajadzībām. Kad Latviju 1940. gadā pirmo reizi pievienoja PSRS, pārstāvniecību tā paša gada augustā bija jāslēdz. Pēc tam ēku izmantoja dzīvokļiem un biroja telpām.

Pēc Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas (21.9.1991) Somija bija viena no pirmajām valstīm, kas Latvijā atvēra savu vēstniecību. Sākumā vēstniecība darbojās pagaidu telpās. Pēc ilgstošām sarunām Somijai 1994. gadā izdevās nopirkt visu bijušās vēstniecības ēku. Ēku kapitāli izremontēja un restaurēja. Restaurācijas laikā galvenās ēkas ārējo izskatu atjaunoja, vadoties pēc oriģinālajiem rasējumiem.

Vēstniecības ēku 1996 gada 2. decembrī oficiāli atklāja premjerministrs Pāvo Liponens. Patlaban vēstniecības galvenajā ēkā atrodas kanceleja, vēstnieka dienesta dzīvoklis, kā arī dzīvojamās un saimniecības telpas. Vēstniecības rīcībā ir arī divas pagalma puses piebūves, kas ir dzīvojamās un saimniecības telpas.

Izprintē šo lapu

Šis dokuments

Atjaunināts 2007.08.06.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija