Tieši uz saturu
Somijas ārlietu ministrija

Ziemeļu sadarbība - Somijas vēstniecība, Rīga : Par Somiju : Ziemeļu sadarbība

SOMIJAS VĒSTNIECĪBA, Rīga

Kalpaka bulvaris 1
LV-1605 Rīga, Latvija
Tel. +371-6707 8800
E-pasts sanomat.rii@formin.fi
English | Latviski | Suomi | Svenska |  | 
Normāli burtiRakstīt lielākiem burtiem
 

Ziemeļu sadarbība

Oficiālā sadarbība starp Ziemeļvalstīm sakņojas pasaulē senākajās un visplašākajās reģionālās sadarbības formās. Ziemeļu sadarbība aptver visas Skandināvijas valstis – Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju –, kā arī trīs autonomos apgabalus: Ālandu salas (Somija), Fēru salas (Dānija) un Grenlandi (Dānija).

The Swan symbol is a stylised white swan with eight quills in a blue circle.Ziemeļvalstu zīmols – Gulbja simbols – ir vienojošs piecām Ziemeļvalstīm – Dānijai, Islandei, Norvēģijai, Somijai un Zviedrijai –, kā arī autonomajiem apgabaliem: Ālandu salām, Fēru salām un Grenlandei.

Sadarbība politiskā līmenī balstās uz vienojošām vērtībām un vēlēšanos sasniegt kopīgus rezultātus, kas veicina dinamisku attīstību un palielina Ziemeļvalstu zināšanu līmeni un konkurētspēju.

Ziemeļvalstu sadarbība ilgst vairāk nekā 60 gadus – kopš 1952. gada, kad tika nodibināta Ziemeļu Padome.

Somija ir Ziemeļu Pasu konvencijas dalībvalsts

Ziemeļu Pasu ūnija ļauj Ziemeļvalstu (Dānijas, Islandes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas) pilsoņiem ceļot un uzturēties citā ziemeļvalstī bez pases un uzturēšanās atļaujas.

Arī ārzemnieki šķērso Ziemeļvalstu robežu bez pasu kontroles. Tomēr viņiem jābūt līdzi pasei vai citam personu identificējošam dokumentam.

Ziemeļvalstu Pasu konvencija tika parakstīta 1957. gadā.

Five Nordic flags on flagpoles. Visu Ziemeļvalstu karogos ir raksturīgā Ziemeļvalstu krusta forma. Foto: Johanness Jansons/Norden.org.

 

Izprintē šo lapu

Citas Ārlietu dienesta mājas lapas

Radnieciskās mājas lapas

Atjaunināts 2013.07.23.


© Somijas vēstniecība, Riga | Informācija www-pakalpojumam | Kontaktinformâcija